Dziergam na drutach i szydełkuję, szyję, maluję, a nawet przędę, próbuję coś wyhodować w ogródku, głaszczę koty... nie umiem siedzieć bezczynnie.Jestem matką trojga dzieci. Można by im poświęcić całą dobę, ale czasem żeby nie dać się zwariować potrzebuję HOBBY i o tym właśnie jest ten blog.

poniedziałek, 25 czerwca 2007
Circulo

Dzisiaj, przypadkiem znalazłam taką oto, ciekawą stronkę:

Circulo

Trzeba odczekać aż się odpali w nowym oknie i kliknąć w "receitas", czyli przepisy, jest tego sporo na szydełko, druty i haftów, niestety przeglądanie uciążliwe bo nie ma miniaturek.

Kilka smakowitych kąsków, na zachętę:

niedziela, 10 czerwca 2007
Kolorowa opaska do włosów...

Wczoraj coś mnie natchnęło (może leżakowanie w cieniu na trawniku z czaspismem o szydełkowniu w ręku? ) i postanowiłam zrobić dziecku następną opaskę do włosów :)

Muszę przyznać że wzór (na jakieś obramowanie do firanki) był dla mnie dość trudny i zanim zrozumiałam jak go wykonać prułam z 5 razy, ale się nie poddałam (dziwne) i oto gotowy efekt:

A robi się to bardzo fajnie, w dwóch okrążeniach :). Najpierw powstaje taki łańcuszek z pętelkami:

Potem się go obszydełkowuje tworząc "kwiatki" i przerwy między nimi:

I... już :D

A że ja bardzo lubię komplety, wykombinowałam jeszcze Małej torebkę w podobnym stylu, dziecko koniecznie zażyczyło sobie zapinanej, a że matka leniwa i nie chciało jej się szukać guzika i igły, a co dopiero jej przyszywać, torebeczka jest zapinana na klapkę i języczek przekładany przez nią.Rączka jest zrobiona dość podobnie jak opaska, bardzo mi się ta metoda podoba, bo od razy można dopasować długość taką, jaką potrzebujemy.

piątek, 08 czerwca 2007
Air Force One

Cosik takowego latało mi dzisiaj nad wsiom:

Ludziska gadajom co to hamerykański prezydent przyleciał :)

Zanim chwyciłam podręczną cyfrówkę- pooooooleciał.

Jak krowy przestanom mleko dawać a kury się nieść będzie na kogo zwalić ;)

A na drugi raz se teeleobiektyw przygotujem :P