Dziergam na drutach i szydełkuję, szyję, maluję, a nawet przędę, próbuję coś wyhodować w ogródku, głaszczę koty... nie umiem siedzieć bezczynnie.Jestem matką trojga dzieci. Można by im poświęcić całą dobę, ale czasem żeby nie dać się zwariować potrzebuję HOBBY i o tym właśnie jest ten blog.

Blog > Komentarze do wpisu
W ramach walki z marnotrawstwem- czapka estońska

Włóczka i zakupiony wzór leżały odłogiem od lutego :( Utknęłam...

Zakochałam się w tej czapce, ale niestety jest piekielnie trudna, jednak jak się człowiek uprze i poniesionych nakładów jednak szkoda:

Te bąble to element typowy dla szali estońskich, niemal doprowadziły mnie do obłędu. Podeszłam jednak do nich "sposobem" i w końcu zmogłam.

A potem okazało się że ten sposób nie tylko ja  tak wykombinowałam :D

Proszę- jak łatwo zrobić "bąbelki" (ang. nupps). Trzeba tylko pamiętać o lekkim zmodyfikowaniu opisu (domyślicie się).

Lubię tę czapkę!

Technicznie- niecały motek Rowan Kid Classic (cudowna, ale droga), druty 4 i 4,5, szydełko 3,75, jeden dzień roboty (niemal rok leżakowania się  nie liczy, co ;)) Wzór pani Ingi Jaanson- Tiina hat

Już  kilka osób zadeklarowało że też takie chce, ale jak pomyślę o bąblach, to mimo wszystko mi słabo ;/

środa, 27 października 2010, kasiaba1

Polecane wpisy

  • Kobaltowy szyjogrzej

  • Prawie jak D&G

    Panowie Dolce i Gabbana w kolekcji na jesień 2010 pokazali sporo "norweskich" sweterków. Jak ktoś ciekawy to znalazłam więcej zdjęć np. tutaj Nie wiem co mnie p

  • A la Vivienne Westwood

    W kolekcji Vivienne Westwood Red Label Fall 2009 pojawił się niesamowity fioletowy sweter(patrz miniaturka w prawym dolnym rogu). Mój nie jest może tak ładny (w

Komentarze
2010/10/27 18:11:49
Ciekawy wzorek,podoba mi się ta czapeczka.
-
Gość: Plastusia, *.limes.com.pl
2010/10/27 20:10:47
Kiedyś jak dużo robiłam na drutach, to jakoś sobie radziłam z takimi glutkami. Teraz pewnie bym musiała pomyśleć. Ale sądzę, że w tej książce może być sporo o tego typu bajerach - i to jeszcze w różnych kolorach mirknig.com/knigi/hobby_remesla/1181341510-shibori-knits-the-art-of-exquisite-felted-knits.html (książka spox do ściągnięcia).
-
2010/10/28 08:12:09
Piękna czapka - szlachetna włóczka i interesujący wzór -nie to, co niektóre nudne i proste jak budowa cepa :)
-
kasiaba1
2010/10/28 08:22:32
Oj przestań! "Cep" też pięknie wygląda, już Ci mówiłam :D
Nawet podobne kolory mają ;)
-
staua
2010/10/28 22:29:34
Bardzo ladnie Ci wyszla, ale rzeczywiscie rozni sie od zdjecia z wzoru, co mialas na mysli piszac, ze ze zdjeciem jest problem?
Obejrzalam sobie ten "szydelkowy" sposob na nupps, bardzo ulatwia (mnie one maksymalnie wkurzaly). Teraz chcialabym tez zrobic te czapke, zeby zobaczyc, czy wyjdzie bardziej podobna do Twojej, czy do oryginalu (z kazdego efektu koncowego bede zadowolona).