Dziergam na drutach i szydełkuję, szyję, maluję, a nawet przędę, próbuję coś wyhodować w ogródku, głaszczę koty... nie umiem siedzieć bezczynnie.Jestem matką trojga dzieci. Można by im poświęcić całą dobę, ale czasem żeby nie dać się zwariować potrzebuję HOBBY i o tym właśnie jest ten blog.

Blog > Komentarze do wpisu
O tym i owym...

Ostatnio niektórzy wierni czytelnicy dopominają się o wpisy... ;)

Jeśli chodzi o pole robótkowe- NIC nie mam do powiedzenia.

Moge się pochwalić jedynie ze wczoraj zakończyłam wyczerpujący projekt "pracowy", który kosztował mnie będzie chyba zakup nowych spodni bo stare mi spadają :/, tyle nerwów i kalorii mi zjadł.

A teraz coś miłego:

Po pierwsze- fajną stronkę znalazłam:

Pierrot

Musicie uwierzyć na słowo- zawiera ponad 500 opisów szydełkowo- drucianych.

Na stronie którą podałam wybieramy kategorię, potem konkretny model, a w opisie tego modelu znaczek przedstawiający coś jak części wykroju, ten już nas przekieruje bezpośrednio do pdf-a z opisem, po japońsku :), ale co to dla wytrawnych szperaczy internetowych- nie pierwszyzna, sa dokładne schematy i obrazki, więc powinno się udać coś rozszyfrować, aha, ja miałam kłopoty z otworzeniem pdf- a i musiałam zainstalować japońskie znaczki.

Jak ktoś ma możliwość: łatwiej się dobrać do Pierrota przez Ravelry:

Pierrot na Ravelry

No i przykładowo podobają mi się takie dwa modele (klikacie w fotkę i macie opis- oczywiście przedtem znaczek z częściami wykroju):

Następnym razem napiszę może o moich kochanych miałczastych :)

 

piątek, 15 stycznia 2010, kasiaba1

Polecane wpisy

  • To się nazywa... obsesja??

    No w każdym razie uwielbienie dla ulubionej projektantki i duuuuuuuuuuuuża dawka samozaparcia. Pewna pani, fanka projektów Nicky Epstein i pasjonatka robótek na

  • Nie mogę się oderwać

    Przypadkowo (no może nie całkiem ;)) trafłam na stronę: Threadbanger Genialne! Cudne i do tego zabawne! Chyba skoczę do lumpeksu po "surowce". Mój faworyt (ach

  • Kto NIE LUBI oglądać ciuchów???

    Jeżeli ktoś nie lubi- proszę nie czytać dalej ;P A teraz- kto chciałby pobawić się ciuchami Chanel, Miu Miu, Prady dorzucić buty od Jimmy'ego Choo i płaszczyk B

Komentarze
2010/01/20 15:03:43
też mam problem z otworzeniem pdf :(
-
kasiaba1
2010/01/20 15:08:56
Nie wiem jak pomóc, u mnie zaproponowało zainstalowanie czegoś tam ze znakami japońskimi, konkretnie to chyba jakiejś wtyczki Adobe.
W sumie to samo się zrobiło :)
Bez tego miałam tylko biały obraz i nic się nie otwierało